Kdo si hraje nezlobí! Takže hurá do psaní a čtení povídek!

13. 4. 2011 Založení blogu Povídky - Rebelde

30. 4. 2011 Komentářová povídka - Dulce a ChristopherChceš-li se s námi podělit o svoje povídky, máš-li nějaké návrhy na vylepšení webu, nebo umíš-li pracovat s photoshopem napiš na adresu rebelove-povidky@seznam.cz. Budu se těšit!

Text k epizodám Rebelde je překládán dle předlohy na stránkách http://rebeli.markiza.sk/.

Buďte aktivní a zapojte se!

Chci inspirovat!!!

Jak o bylo doopravdy: Část XI.

11. května 2011 v 21:55 | Very |  Jak to bylo doopravdy
Ahoj, nějak se mi to tady zaseklo, že? No co se dá dělat. Nikdo povídky neposílá a já je nestíhám psát, protože toho teď mám moc. No, dnes alespoň kratičký příspěvek. Snad se bude líbit. Mimochodem, díky Vondyparasiempre i já vás všechny mám moc ráda, přestože o vás vůbec nic nevím. Užijte si příběh a nezapomeňte napsat do komentářů. Omlouvám se za gramatické chyby. Vaše Very.ČÁST XI.
Po několika minutách jsem už nezvládala ani plakat. Otřela jsem si poslední slzy, několikrát se zhluboka nadechla a pak se postavila. Noha mě bolela, ale co se dalo dělat? Uvědomovala jsem si, že musím mít líčidla rozmazané po celé tváři, ale nebrala jsem na to ohled. Hrdě jsem vyrazila z šatny a co možná nejrychleji se přesunula k autu. Měla jsem štěstí, protože na chodbě jsem nikoho nepotkala. Za volantem jsem pocítila nesmírnou úlevu. Rozjela jsem se a jako na potvoru mi na semaforech blikla červená. "No nic, alespoň se můžu podívat, jak je to hrozné." řekla jsem si. Po očku jsem nakoukla do zrcázka a bylo mi jasné, že takhle domů nemůžu, protože kdyby tam byla Eugenie ... Nechtělo se mi nikomu nic vysvětlovat. Konečně naskočila zelená. Rychle jsem se rozjela ke svému oblíbenému místu. Byla to odlehlá část parku, kde nikdy nikdo nechodil. Sebrala jsem si kabelku a běžela na palouček obklopený stromy tak, že na něj nešlo vidět. Posadila jsem se do trávy a jen tak seděla. Nakonec jsem z taštičky vytáhla kapesníčky a zrcátko. Zhrozila jsem se. Bylo to horší, než se zprvu zdálo. Oči jsem měla červené jako králík, tváře opuchlé jako kdybych několik dní nespala a z celého mého výrazu vyzařovala bolest, smutek, ponížení, nenávist a ... zhrzená láska. Snažila jsem se překonat další vzlyky. Polykala jsem slzy a mezitím jsem se kapesníkem snažila odstranit zbytky make upu. Když jsem byla konečně hotová, zrcátko i kapesníky jsem vrátila do kabelky a lehla si do trávy. Dívala jsem se do nebe a snažila se nemyslet. Smutek mě tak vyčerpal, že jsem usnula. Probudila jsem se dost pozdě. Sluníčko už pomalu zapadalo a na obzoru už se rýsoval měsíc. Vylekaně jsem se posadila. Nejprve jsem nevěděla, kde jsem anebo co se stalo, ale naneštěstí jsem si až příliš brzy vzpomněla a sladké opojení, jak je krásně neskutečně rychle vyprchalo. Kousla jsem se do rtu, protože se mi z úst dral výkřik a pěstmi jsem zuřivě bušila do trávy. Neměla jsem tušení, na koho se vlastně zlobím. Na Uckera, protože řekl to, co řekl nebo na Rubena, že mi to řekl a zkazil mi veškerou radost. Nebo snad na sebe? Byla jsem tak naivní, tak hloupá! Jak snadno jsem mu uvěřila. Jako moucha jsem mu sedla na lep. Jaký důvěřivý blázen jsem vůči němu byla! Ale teď už se na můj účet pobavil dost! Já mu ještě ukážu! Já ti to zavařím, holenku! Neukážu, nezavařím ... nedokážu to. Jak může člověk milovat a nenávidět zároveň? Dvě tak odlišné věci. Lidé si neuvědomují, jak k sobě tyto dva city mají blízko. Krůček od lásky k nenávisti, slzy od nenávisti k lásce. Vzdech od smutku k radosti, slovo od radosti ke smutku. Měla jsem všeho úplně plné zuby! Chtěla jsem se stát oblaky. Rozplynout se jako mlha. Ztratit se do neznáma jako tón. Druhá část mého já si přála opak. Zazářit jako slunce. Způsobit škodu jako kulový blesk. Být nespoutaná jako voda. Být všemohoucí vichr ... a pomstít se.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 rebelka rebelka | 11. května 2011 v 22:28 | Reagovat

oooo tak toto je fakt úžasné..nemôžem sa dočkať pokračovania...nemám slov...:D :-D

2 Dadusha Dulce Dadusha Dulce | Web | 12. května 2011 v 10:51 | Reagovat

Pokračovanie! Pokračovanie! Je to úžasné :-)

3 aanyy54 aanyy54 | 12. května 2011 v 14:15 | Reagovat

rýchlo pokračovanie :-D  :-D  :-D je to absolútna bomba :-)  :-)  :-)

4 vondyparasiempre vondyparasiempre | 12. května 2011 v 17:14 | Reagovat

wauuuu nadhernaaa krasna prekrasna :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama